• PRELEGENCI

    Psychiatria i duchowość

Prelegenci

Wykłady wygłoszą m.in.:

 
dr n. med. Łukasz Cichocki

Psychiatra, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki, kierownik Kliniki Psychiatrii Krakowskiej Akademii im. A.F. Modrzewskiego oraz Ośrodka Edukacji, Badań i Rozwoju Szpitala im. J. Babińskiego w Krakowie. Autor wielu prac naukowych, przewodniczący Polsko - Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Anna Cichoń

Psycholog, psychoterapeuta. W swojej pracy stosuje podejście integracyjne, łącząc główne nurty psychoterapii. Używa technik zaczerpniętych z różnych szkół terapeutycznych, dostosowując je indywidualnie do problemu, z jakim zgłasza się potrzebujący pomocy człowiek, do jego osobowości i  oczekiwań. Bliskie jest jej prowadzenie procesu terapii proponowane przez Irvina Yaloma i Antoniego Kępińskiego. Korzysta z inspiracji psychoterapii przez ciało, nawiązując do osiągnięć Alexandra Lowena i Petera Lewine (terapia traumy), a także psychoterapia egzystencjalnej i humanistycznej. Fascynuje ją także terapia z udziałem zwierząt (AAT: animal asisteted therapy) oraz terapeutyczny wpływ natury na układ nerwowy człowieka.

Więcej: www.annacichon-psycholog.pl

prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek

Psychiatra, profesor nauk medycznych, kierowniczka Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, specjalistka w zakresie psychiatrii klinicznej, zaburzeń depresyjnych oraz choroby dwubiegunowej, redaktorka naczelna czasopisma „Psychiatria Polska”, prezeska Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

prof. dr hab. n. med. Ryszard W. Gryglewski

Ryszard Witold Gryglewski - historyk, profesor w Katedrze Historii Medycyny na Wydziale Lekarskim (Collegium Medicum) Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, autor "Historii medycyny w sześciu niepełnych odsłonach..." i innych publikacji naukowych.

dr Luiza Kula

Doktor filozofii, asystentka zdrowienia w Centrum Zdrowia Psychicznego Małopolska Południe, działającym przy Szpitalu Klinicznym im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie. Chętnie dzieli się doświadczeniem kryzysu psychicznego, który nie tylko można pokonać, ale na tej podstawie aktywnie wspierać osoby trwające w kryzysie i ich bliskich.

Damian Leszczyński

Psychiatra, lekarz specjalista w Szpitalu Klinicznym im. dra Józefa Babińskiego w Krakowie, wykładowca akademicki na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

dr hab. n. med. Sławomir Murawiec

Lekarz specjalista, psychiatra i psychoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, naukowiec,  felietonista magazynu „Sens”, pionier nurtu ekopsychiatrii w Polsce. Ponad 15 lat pracował w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Obecnie prowadzi praktykę prywatną. Jest twórcą oryginalnych koncepcji leczenia, między innymi metody „profilowania doboru leków do potrzeb pacjenta”, a także autorem i współautorem książek, w tym takich pozycji, jak:  „Ornitologia terapeutyczna”, „Od neurobiologii do psychoterapii” i „Farmakoterapia w psychiatrii ambulatoryjnej”. Jest również redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Psychiatria” oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Więcej: slawomirmurawiec.pl

dr n. med. Katarzyna Simonienko

Lekarz psychiatra, ekoterapeutka, specjalistka w dziedzinie psychiatrii dorosłych, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest promotorką kąpieli leśnych i terapii lasem, wiceprezeską Polskiego Towarzystwa Kąpieli Leśnych, przewodniczką Białowieskiego Parku Narodowego. W obrębie specjalizacji szczególnie interesuje się zaburzeniami lękowymi, depresyjnymi, zaburzeniami snu, wypaleniem zawodowym i profilaktyką stresu, w tym metodami redukcji stresu w oparciu o relacje z naturą i lasoterapię.

Zobacz więcej: www.forest-therapy.pl/onas/

dr Stefan Szary, prof. WSEiT

Rektor Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu, profesor uczelni, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie filozofia, nauczyciel akademicki, wiceprezes Stowarzyszenia Psyche Soma Polis, współpracownik Akademii Walki z Rakiem, autor książek i artykułów naukowych, członek Rady Naukowej czasopisma "Przegląd Leśniczy".

Wiecej: stefan-szary.pl.tl

ks. dr Grzegorz Wąchol

Doktor teologii, psycholog, nauczyciel akademicki, adiunkt w Katedrze Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Cżłowieka na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kapelan Szpitala Klinicznego im. dra J. Babińskiego w Krakowie, duszpasterz w Kościele Rektoralnym p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie (na terenie Szpitala Klinicznego im. dr J. Babińskiego).

Więcej: mbczestochowska.katolicki.eu

 

Warsztaty poprowadzą m.in.:

 
dr. hab. Piotr Duchliński, prof. UIK

Doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych, w dyscyplinie filozofia, profesor Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, kierownik Katedry Etyki Ogólnej i Stosowanej w Instytucie Filozofii tej uczelni. Główny obszar zainteresowań naukowych profesora obejmuje zagadnienia filozofii polskiej XX i XXI wieku, zwłaszcza współczesnej polskiej filozofii chrześcijańskiej oraz aktualnych kierunków metodologii nauk.

Tomasz Gubała

Profilaktyk, logoterapeuta, Prezes Fundacji Wspomagającej Wychowanie „Archezja" w Skale.

Profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Psychologii i Psychopatologii Rozwoju Człowieka.

Zobacz więcej:

dr Danuta Pietraszewska

Muzyk, pedagog, aktorka i współzałożycielka Teatru Studio w Krakowie, doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, adiunkt na Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, nauczyciel akademicki. Ukończyła POSM II st. w Krakowie (rytmika, fortepian). Studiowała muzykologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz pedagogikę resocjalizacyjną z interwencją kryzysową na Akademii Ignatianum w Krakowie. Ukończyła również szkołę aktorską i telewizyjną i zdała egzamin państwowy uzyskując tytuł aktora nadany przez Związek Artystów Scen Polskich. Jest instruktorem wokalnym i teatralnym oraz pomysłodawczynią Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej „Wesołe Miasteczko”. Prowadzi zajęcia rytmiczno-umuzykalniające oraz muzykoterapeutyczne dla dzieci. Jej zainteresowania naukowo – badawcze skupiają się wokół pedagogiki muzyki, edukacji muzycznej oraz terapii poprzez sztukę.

dr Sylwia Przewoźnik

Adiunkt w Katedrze Psychologii Sądowej i Psychokryminologii Uniwersytetu Ignatianum w Krakowie, wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.

ks. dr Stanisław Radoń

Teolog, psychoterapeuta, pracownik naukowy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, specjalista badań nad medytacją, współpracownik Akademii Mindfulness, autor książki "Czy medytacja naprawdę działa?", podręcznika o naukowym rozumieniu medytacji.

Więcej: www.mindyapp.com/blog/popularnosc-medytacji-ksiadz-radon

Anna Ochał-Zalewska

Psycholog, logopeda, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, współpracowniczka Specjalistycznej Poradnii Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej w Krakowie, prowadząca diagnozę i terapię niemowląt i dzieci z zaburzeniami rozwoju. Specjalizuje się w psychoterapii klinicznej dzieci i młodzieży, wykorzystując doświadczenie terapii mutyzmu wybiórczego, a także ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Uczestniczy również w projektach badawczych, prowadzonych między innymi przez Laboratorium Rozwoju Małego Dziecka przy Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

 

REJESTRACJA

Szanowni Państwo, 

uprzejmie zapraszamy do REJESTRACJI w konferencji (patrz przycisk "Zarejestruj się", umieszczony poniżej) oraz do POTWIERDZENIA udziału, poprzez wniesienie opłaty konferencyjnej:

1. Opłata za uczestnictwo w konferencji i warsztatach (udział osobisty) / UWAGA! REJESTRACJA ZAKOŃCZONA!
wniesiona do 17 listopada 2023 roku, wynosi: 350 PLN, a dla studentów (dotyczy studentów studiów dziennych, do 26 roku życia) i doktorantów, wynosi: 250 PLN. Zainteresowanych udziałem na miejscu po upływie terminu rejestracji zapraszamy do kontaktu mailowego: grzegorz.wachol@upjp2.edu.pl

2. Opłata za udział wyłącznie w konferencji online (transmisja obejmuje tylko pierwszy dzień konferencji):
– wniesiona do 22 listopada 2023 roku, wynosi: 100 PLN (dotyczy wszystkich uczestników, w formule online zniżki nie obowiązują). Zgłaszających udział po 17.11.2023 prosimy o potwierdzenie mailowe na adres: grzegorz.wachol@upjp2.edu.pl

Wykonanie przelewu i dowód wpłaty stanowią faktyczne potwierdzenie rezerwacji Państwa udziału w konferencji.
Prosimy o wpłatę na konto:

41 2490 0005 0000 4600 5727 1204

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
ul. Kanonicza 25, 31-002 Kraków

z dopiskiem w tytule zapłaty (zależnie od wybranej opcji): 

  • "Psychiatria i duchowość / całość" (wybierając udział osobisty w konferencji i warsztatach) 
  • "Psychiatria i duchowość / online” (wybierając udział w konferencji online)

 ZAREJESTRUJ SIĘ :)

ZAREJESTRUJ SIĘ

Organizator            

 
 

Współorganizatorzy

 
 

Patronat medialny